Aktuality

Zdravotníci a studenti se ve Fakultní nemocnici Olomouc učili, jak správně čelit nebezpečí proleženin
23. 11. 2021

S velkým zájmem se v pátek 19. listopadu 2021 setkala ve Fakultní nemocnici Olomouc preventivní akce Mít ránu - to nechceš, kterou největší zdravotnické zařízení na střední Moravě tradičně uspořádalo v rámci Světového dne STOP dekubitům. V konferenčních prostorách II. interní kliniky - gastroenterologické a geriatrické se s problematikou proleženin a jejich nebezpečnosti pro hospitalizované pacienty a osoby, o které pečují jejich blízcí, podrobně seznamovala více než stovka zájemců, především z řad zdravotníků a studentů odborných škol.

STOP DEKUBITŮM! FAKULTNÍ NEMOCNICE OLOMOUC UPOZORNÍ NA NEBEZPEČÍ PROLEŽENIN
15. 11. 2021

STOP DEKUBITŮM! FAKULTNÍ NEMOCNICE OLOMOUC UPOZORNÍ NA NEBEZPEČÍ PROLEŽENIN

Na závažnost potíží, které mohou způsobit nejen hospitalizovaným pacientům proleženiny (dekubity), každoročně v listopadu upozorňuje Světový den STOP dekubitům. Nebude tomu jinak ani letos. Fakultní nemocnice Olomouci opět při této příležitosti pořádá v pátek 19. listopadu od 9 do 14 hodin v konferenčních prostorách II. interní kliniky - gastroenterologické a geriatrické preventivní akci Mít ránu - to nechceš!

Přečíst
FN Olomouc připravovala ke Světovému dni STOP dekubitům bohatý program. Epidemie plány zhatila
19. 11. 2020

Po osm let si Fakultní nemocnice Olomouc vždy v polovině listopadu připomínala Světový den STOP dekubitům. Největší zdravotnické zařízení na střední Moravě na problematiku proleženin každoročně při této příležitosti upozorňovalo mimo jiné preventivní akcí Mít ránu – to nechceš. Vzhledem k epidemii COVID-19 však zdravotníci letos nemohou pozvat zájemce z řad veřejnosti, aby je seznámili se všemi aspekty často podceňované a přehlížené oblasti. Zrušení veřejných akcí je mrzí o to víc, že program ke Světovému dni STOP dekubitům měl být bohatší než v minulých letech.