Světový den STOP dekubitům přilákal na II. interní kliniku desítky zájemců o odbornou pomoc

15. 11. 2019

Na závažnost problematiky proleženin neboli dekubitů dnes od rána upozorňovali odborníci z Fakultní nemocnice v konferenčních prostorách II. interní kliniky - gastroenterologické a geriatrické. Preventivní akce s názvem Mít ránu – to nechceš se konala při příležitosti Světového dne STOP dekubitům.Tým zdravotních sester, sociálních pracovníků, kaplanů i studentek Fakulty zdravotnických věd byl desítkám zájemců k dispozici, aby vysvětlil všechny aspekty často podceňované a veřejností přehlížené oblasti.

U dvanácti stanovišť se středoškolští a vysokoškolští studenti, zaměstnanci FN Olomouc i zájemci z řad veřejnosti dozvěděli, jak proleženinám předcházet, ale také jak je ošetřovat, jak upravit jídelníček, pokud jsou pacienti proleženinami ohroženi, prohlédli si i vyzkoušeli kompenzační a imobilizační pomůcky a mohli se seznámit s účinky canisterapie, metody pozitivního psychosociálního a fyziorehabilitačního působení na pacienty prostřednictvím speciálně vedeného a cvičeného psa, kterou fakultní nemocnice uplatňuje například na Oddělení geriatrie nebo Oddělení NIP / DIOP (Následné intenzivní péče a Dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče).