Ve Fakultní nemocnici Olomouc vyškolili další nové sanitáře

26. 6. 2024

Patnáct nových sanitářů se po dnešku může pochlubit osvědčením o získané odborné způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání. Úspěšným složením závěrečných zkoušek totiž absolvovali akreditovaný kvalifikační kurz Sanitář, který pořádá FN Olomouc. Certifikáty předávala náměstkyně nelékařských oborů Ing. Bc. Andrea Drobiličová, MHA v pořadí jedenácté skupině sanitářských nováčků.

  • Obrázek 1: Závěrečné zkoušky mají za sebou. Patnáct nových sanitářů obdrželo osvědčení o získané odborné způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání. 

 

„Všichni jste byli velice pečlivě připraveni a osvědčení, která získáváte, jsou v dobrých rukou. Mám radost, že i dnes všichni úspěšně složili závěrečné zkoušky. Máte můj velký obdiv za to, že vedle svých zaměstnání jste byli ochotni do sebe takto investovat a že jste byli schopni během pouhých tří měsíců absorbovat tak obrovské množství informací, o jejichž znalosti jste nás dnes přesvědčili,“ hodnotila vysokou úroveň závěrečných zkoušek Andrea Drobiličová. Zdůraznila přitom, že poděkování si zaslouží také kolegyně, které mají sanitářské kurzy odborně, organizačně a výukově na starosti.

Sanitářský kurz pořádá FN Olomouc již od roku 2018. Získání osvědčení přitom rozhodně není hračka. Zájemce o práci sanitáře čeká 100 hodin teoretické a teoreticko-praktické výuky, k tomu 80 hodin praktické výuky a zkouška z praktické části a ústní zkouška z teoretické části. „Každý rok se nám daří kapacitu kurzu plně obsadit a každý rok máme spíše zájemců mnohem víc. Nechceme ale navyšovat kapacitu kurzu, protože nechceme snižovat jeho kvalitu. Při patnácti účastnících jsme ještě schopni zachovat individuální přístup a pozornost vůči každému jednotlivému adeptovi sanitářské profese,“ zdůraznila náměstkyně Drobiličová.

Další sanitářský kurz se bude zahájen v září. Více informací ZDE.