Aktuality

Profesoru Ehrmannovi blahopřáli k životnímu jubileu na výjimečném Přednáškovém večeru Spolku lékařů v Olomouci
24. 9. 2020

Zcela výjimečný byl Přednáškový večer Spolku lékařů v Olomouci, který se konal ve středu 23. 9. 2020 v přednáškové místnosti II. interní kliniky – gastroenterologické a geriatrické FN Olomouc. Setkání totiž bylo dedikováno významnému českému gastroenterologovi a hepatologovi, prof. MUDr. Jiřímu Ehrmannovi, CSc., a to při příležitosti jeho významného životního jubilea. Emeritnímu přednostovi II. interní kliniky FN Olomouc vzdaly hold desítky kolegyň a kolegů lékařského stavu i současných spolupracovníků.

Přečíst
Novostavba II. interní kliniky je ve finále ekologické soutěže E.ON Energy Globe. O vítězích rozhodne veřejnost
24. 6. 2020

Minulý týden odstartovalo hlasování o vítězích ekologické soutěže E.ON Energy Globe. V Praze bylo slavnostně představeno deset finálových projektů v pěti kategoriích. O vítězství v kategorii Stavba usiluje novostavba II. interní kliniky - gastroenterologické a geriatrické Fakultní nemocnice Olomouc. O tom, zda vyhraje, rozhodne prostřednictvím online hlasování veřejnost.

Přečíst
Pacientům II. interní kliniky FN Olomouc pomáhá nová metoda. Ultratenký endoskop slouží při nemocech slinivky břišní a žlučových cest
24. 6. 2019

Od podzimu loňského roku sídlí II. interní klinika - gastroenterologická a geriatrická Fakultní nemocnice Olomouc v nové, supermoderní budově. S jejím stěhováním ze staré budovy, která v těchto dnech mizí s postupem demoličních prací, přišlo i tolik kýžené dovybavení kliniky nejnovější zdravotnickou technikou.